Hubnutí na elektrokole? Rozhodně ano!

Elektrokolo … v dnešní době má stále své zaryté fanoušky, ale i odpůrce. I dnes se najdou zapřísáhlí  cyklisté, kteří elektrokolo považují za něco nesportovního a vhodného jen pro důchodce.

Opak je pravdou. Elektrokolo je vhodné pro všechny. Je stále důležité zmiňovat, že i na elektrokole se musí šlapat a není to moped :-D

Elektřina je jen přípomoc

Právě elektrokolo je ideálním prostředkem na hubnutí. Při jízdě na elektrokole se totiž nespalují cukry, ale tuky a navíc na něm můžete jezdit i s vysokou nadváhou, případně pokud máte problémy s klouby. Výběr terénu je zcela na vás a kopec už pro vás nebude sprosté slovo. Při jízdě na elektrokole si zvolíte takovou přípomoc, při které dosáhnete ideální spalovací tepové frekvence a hubnutí může začít.

Není ideální šlapat na doraz svých sil, ale spíše setrvale šlapat delší dobu.

Zde pocítíte rozdíl oproti jízdě na klasickém jízdním kole, kde často (v kopcích) tepovku přepalujeme a nemáme možnost snížení pomocí elektropřípomoci. Při jízdě na elektrokole je ideální sledovat svou tepovou frekvenci, například pomocí chytrých hodinek nebo fitness náramku.

Svou přibližnou spalovací tepovku si můžete spočítat pomocí jednoduchého vzorce:

  • ŽENA (226-věk) x 0,65
  • MUŽ (220-věk) x 0,65

Obecně platí, že v tomto aerobním režimu potřebujete být déle než 20 minut – pak teprve začíná spalování tuků.

Doporučujeme jezdit na elektrokole alespoň 4x týdně zhruba hodinu.

Pokud k této aktivitě upravíte ještě svůj jídelníček, hubnutí půjde jedna báseň.

 

Na našich prodejnách vám s výběrem elektrokola pomohou naši zkušení prodejci a navíc si můžete, přímo v prodejně v Plzni, vyzkoušet různé typy na naší zkušební dráze.

Nabídku elektrokol najdete i na našem webu ZDE.